Misyon ve Vizyonumuz


Misyon

Ekonomiye mümkün olabilecek en yüksek katma değeri sağlamak amacıyla; eğitim, yayın ve diğer mesleki faaliyetlerde bulunmak suretiyle mesleki standartları geliştirmek, meslek hak, hukuk ve etik değerleri güçlü kılmaktır.

 

Vizyon

Toplumsal paydaşlarımızla işbirliği içinde çevreye ve kültürel mirasa, mesleki ve toplumsal sorunlara karşı duyarlı, akademik bir anlayışla üyelerinin mesleki gelişimini sağlayan, yenilikçi ve şeffaf bir yönetim anlayışı ile saygın ve lider bir kurum yaratmaktır.

 

Kurumsal Yapı

Eskişehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın kurumsal yapısı ‘Zorunlu Organlar’, ‘Danışma Organları’, ile ‘Yardımcı Organlar’ dan oluşmaktadır.

 

(1) Zorunlu Organlar: Eskişehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda 3568 sayılı yasa ve yönetmelikler gereğince zorunlu olarak oluşturulan; Genel Kurul, Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Denetleme Kurulu’ndan ibarettir.

 

(2) Danışma Organları: Eskişehir Serbest MuhasebeciMali Müşavirler Odası’nın danışma ihtiyacını karşılamak ve faaliyetlerin etkinbir şekilde sürdürülebilmesini sağlamak üzere oluşturulan Oda Meclisi'ndenibarettir.

 

(3) Yardımcı Organlar: Eskişehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası yasal organlarına yardımcı olmak amacıyla oluşturulan;Haksız Rekabetle Mücadele Kurulu (HRMK), TESMER Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu, Etik Kurulu, Basın Yayın Kurulu, Mesleki Gelişmeler ve Uygulamalar Kurulu, Bağımlı Çalışanlar Kurulu ve Çalışma Komisyonları ile geçici veya sürekli komitelerden ibarettir.

  • Sosyal Medyada Paylaş