AvivaSa Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi


Sayın Mükellefimiz,

Sizi, son zamanlarda sıkça duyduğunuz “Otomatik Katılım” uygulaması hakkında bilgilendirmek istiyoruz.

TBMM’den geçen yasa gereğince, 01.07.2018 tarihinden itibaren 10’un üzerinde çalışanı olan şirketler, 45 yaş altında çalışanlarını Otomatik Katılım uygulamasıyla Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil edecek.

İşveren için belirlenen yükümlülüklere ve Otomatik Katılım kapsamında yürürlüğe konacak mevzuata uymamanız halinde, her bir ihlal için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nca 100 TL idari para cezası uygulanacak.

Türkiye’nin en büyük kurumlarının tercih ettiği, fon büyüklüğünde sektör lideri  AvivaSA, yalnızca Otomatik Katılım’ a geçerken değil, çalışanlarınız sistemde kalmaya devam ettiği sürece de avantajlar sunuyor.

Aviva’nın global uzmanlığı ve Sabancı güvencesiyle AvivaSA, Türkiye’deki tüm emeklilik şirketleri arasında toplam fon büyüklüğü ile pazar payında liderdir.

Türkiye’nin en büyüklerinin de yer aldığı 4000'den fazla kuruma hizmet veren AvivaSA’nın Online Otomatik Katılım uygulaması ile sisteme hızlı ve kolay bir şekilde dahil olabilirsiniz. Tüm süreçlerinizi dijital ortamda yönetebilirsiniz.

Otomatik Katılım’la ilgili detaylı bilgi için avivasa.com.tr sitesinde yer alan Otomatik Katılım sayfasını inceleyebilirsiniz.

Online Otomatik Katılım uygulaması ile yalnızca birkaç dakikada size özel hazırlanan teklifi görebilir ve çalışanlarınızı Otomatik Katılım Sistemi'ne dahil edebilirsiniz.

* 01 Temmuz 2018 itibarıyla AvivaSA ile Otomatik Katılım Sistemi'ne dahil olan ve iki (2) aylık cayma süresi içinde sistemden çıkış yapmayan çalışanlara, bir (1) yıl süre ile ücretsiz check-up hizmetinden yararlanma hakkı verilecektir. Ücretsiz check-up hizmeti, çalışan sayısı 10-49 arasında olan işverenlerin çalışanları için Anlaşmalı Kuruluşlarda geçerlidir. Anlaşmalı Kuruluşlara ilişkin detaylı bilgi çalışanlar ile randevu başvurularında paylaşılacaktır. Ücretsiz check-up hizmetinden yararlanma hakkı kazanan çalışanlar, bir (1) yıl süre ile bir defaya mahsus olmak üzere bu hizmetten yararlanabileceklerdir. Anlaşmalı Kuruluş’tan randevu almaksızın ücretsiz check-up hizmetinden yararlanılamaz. Ücretsiz check-up hizmetine ilişkin detaylı bilgi ve randevu almak için 0(212) 978 14 65 numaralı AvivaSA Avantajlı Sağlık Hizmetleri Hattı’nın aranması gerekmektedir. AvivaSA’nın ek faydayı değiştirme ve iptal etme hakkı saklıdır.

** Mayıs 2018 tarihli Emeklilik Gözetim Merkezi A.Ş.’nin verilerine göre AvivaSA, katılımcıların fon tutarı büyüklüğünde sektör lideridir. Emeklilik Gözetim Merkezi A.Ş. verilerine egm.org.tr adresinden ulaşılabilir. Bireysel Emeklilik ve Otomatik Katılım detaylı bilgilerine avivasa.com.tr’den ulaşabilirsiniz.

*** Otomatik Katılım süreçlerinizi dijital ortamda yönetebilmeniz için, çalışanlarınızın cep telefonu bilgileri Bi’Tıkla Otomatik Kurumsal platformunda güncel ve eksiksiz bir şekilde kayıtlı olmalıdır.

İrtibat İçin
M. Sermin AKAY
Cep: 0533 389 13 42
sermin.onder@avivasa.com.tr
Avivasa  Emeklilik ve Hayat A.Ş.  Eskişehir Bölge Yetkilisi


  • Sosyal Medyada Paylaş