Eğitim Takiplerinin TÜRMOBKart Aracılığıyla Yapılması Hakkında Önemli Duyuru


Bilindiği üzere, 23/06/2018 tarihli ve 30457 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren TÜRMOB Sürekli Mesleki Geliştirme Eğitimi Yönetmeliği uyarınca 2019 yılı için planlamalara geçilmiştir.

Sürekli Mesleki Geliştirme Eğitimi Merkezi Yönetim Kurulu’nun 14/11/2018 tarihli ve 7 sayılı kararı ile sürekli mesleki eğitim uygulamalarında TÜRMOBKart kullanımı değerlendirilmiş ve eğitim sicilinin oluşturulmasında TÜRMOBKart kullanılmasına karar verilmiştir. Buna göre yüz yüze eğitimlerin takibi elektronik ortamda ve TÜRMOBKart aracılığıyla yapılacaktır.

TÜRMOBKart, meslek mensuplarımız ve aday meslek mensuplarımız için hazırlanmış, ön ödemeli ve akıllı bir kimlik kartıdır. Yukarıda da belirtildiği üzere, sürekli mesleki geliştirme eğitimlerinin takibinde kullanımı zorunlu olacaktır. Öte yandan bu kart, meslek mensuplarımızın müşterilerinden olan alacaklarını taksitle veya tek çekimde tahsil etme imkanı (e-tahsilat) sağlayacak bir tahsilat aracı olduğu gibi, çeşitli harcama kanallarında da meslektaşlarımıza özel indirim ve avantajlar sağlamaktadır. TÜRMOBKart, gerek fiziksel tasarımı ve gerekse yazılım alt yapısı itibariyle en modem güvenlik unsurlarını içermektedir.

TÜRMOBKart, başvuran üyelerimize bir defaya mahsus olmak üzere ücretsiz olarak hazırlanacak ve gönderilecektir. Kartın kaybı ya da sair suretle zayi olması halinde basılacak kartlar ücrete tabi olacaktır.

Kamu kaynaklarının etkin kullanımı için, basılacak kartlardaki bilgilerin ve fotoğrafın güncel olması, e-Birlik sistemi üzerinden yapılan başvurularda, sisteme yüklenilen fotoğrafların BİYOMETRİK özelliklerini taşıması gerekmektedir. 

Başvuru esnasında e-Birlik sistemine BİYOMETRİK fotoğraf haricinde fotoğraf  (Vesikalık veya cep telefonu kamerası ile çekilmiş fotoğraf vb.) yüklenmesi durumunda başvurunuz iptal edilecektir. Başvurunuzun iptali sonucunda e-Birlik sistemine BİYOMETRİK fotoğraf yükleyerek tekrar başvuru yapmanız gerekecektir.

Henüz TÜRMOBKart başvurusu yapmamış olan meslek mensuplarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için bir an evvel TÜRMOBKart başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

BİYOMETRİK Fotoğraf Kullanım Kılavuzu hakkındaki belgeyi aşağıdaki DOSYALAR bölümünden görüntüleyebilirsiniz.

TÜRMOB Sürekli Mesleki Geliştirme Eğitimi Yönetmeliğini görüntülemek için tıklayınız.  • Sosyal Medyada Paylaş