Tarihçemiz


       3568 sayılı Meslek Yasamızın 13 Haziran 1989 tarihinde kabulünden sonra 10 Şubat 1990 günü geçici ruhsatların dağıtımı sırasında Odamız kuruculuk görevini üstlenen Sayın Mürsel PAZARKAYA, Sayın Mustafa DÖNMEZ, Sayın Muzaffer Zeki KÖSE, Sayın Orhan ŞENTÜRK ve Sayın Tahsin TEZCAN' a Geçici Kurulun teklifi ve Bakanlığın onayı ile 02 Nisan 1990 tarihinde yetki verilmiş ve Eskişehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası' da 05 Nisan 1990 tarihinde resmen kurularak faaliyetine başlamıştır.

       Kasım 1995 tarihinde satın alınan Hüner İş Merkezindeki Oda Binamız yetersiz kalınca Eti İş Merkezindeki yeni binamız Ekim 1999 tarihinde alınarak tadilat işlemleri yapılmış ve alınan iki daireden biri idari büro diğeri ise eğitim ve seminer salonu haline getirilmiştir.

       Türmob Genel Başkanı Mustafa Özyürek ve Eskişehir Valisi Sami Sönmez 21 Nisan 2000 tarihinde geniş davetli topluluğun katılımıyla oda ve Eğitim salonumuzun açılışını yapmışlardır.

       Odamız 2011 yılına kadar Eti İş merkezinde ikamet etmiş olup daha sonra ikamet edilen Eti İş Merkezindeki Eğitim ve Hizmet bölümlerinin yetersizliği sebebiyle Alanönü mahallesi Maide Bolel Huzurevi caddesi üzerinde 17/1 Numaralı adreste Yeni Eğitim ve Hizmet binasının yapımına başlamıştır. Bu süreçte bizlere desteğini esirgemeyen Eski Türmob Genel Başkanı Sayın Masum TÜRKER, Türmob Genel Başkanı Sayın Nail SANLI ve Ekibine, Yerel Yönetimlerin Değerli Başkanlarına, Emeği geçen bütün Çalışanlarımıza ve Meslek Mensuplarımıza Teşekkürü bir borç biliriz.

       Yeni Hizmet ve Eğitim Binamız 2012 Yılı Temmuz Ayında yapımı tamamlanmış ve Geniş Davetli Topluluğu Eşliğinde 13 Ekim 2012 Tarihinde Açılışı Yapılarak Hizmete Girmiştir.

       Yeni Hizmet ve Eğitim Binamızda bölümler şu şekildedir.

       311 Kişilik Konferans Salonu
       95 Kişilik Danışma Meclisi Salonu
       20 Kişilik Bilgisayarlı Eğitim Salonu 
       40 ve 48 Kişilik Modern Eğitim Salonları 
       Fuaye Alanı ve Kullanıma Elverişli bir çok bölümden oluşmaktadır.

  • Sosyal Medyada Paylaş